Airfel Kombi Arızaları

Airfel Kombi Arızaları

Digifel premix C1 56 arızası

Sanayinin, fabrikaların bol olduğu il ve ilçelerde elektrik besleme hatlarında ,trafolarda, ev ve iş yerlerine giden şebeke gerilimlerinde çoğu zaman sıkıntılar yaşandığını herkes bilir. Türkiye şartlarında bilgi verecek olursak, düzensiz ve eksik alt yapının, yetersiz elektrik trafolarının, uzun yıllardır kullanılan besleme kablolarının dez avantajlarını göz önüne alırsak çoğu ilde özellikle sanayinin bol olduğu kesimlerde, voltajlarda problemler olduğu bilinmektedir. İşte bu dengesiz gerilimler evinizdeki beyaz eşya, kombi gibi ana kartla çalışan tüm elektronik eşyalarınıza zarar verir. Digifel Premix ekaranında C1 56 arızasını gördüğünüzde kombinize gelen besleme voltajında problem olduğunu anlayabilirsiniz. Bu arızada yapacağınız işlem kombinizin elektrik bağlantısı girişine REGÜLATÖR bağlanması olacaktır.Regülatör düşük veya yüksek gerilimleri sabit 220 volta çeker. Bir sabitleme aracıdır. Eğer bu hatayı devamlı alıyorsanız Çağrı merkezimizi arıyarak yada iletişim formu doldurup uzman ekiplerimizin en uygun regülatör için size ulaşmasını sağlıyabilirsiniz

Digifel premix C1 30 arızası

Digifel Premix modelinde baca gazındaki sıcaklığı ölçen sensörün, bacadan çıkan atık gazın sıcaklığını 80-90 dereceye ulaştığını gösterir. Bacada bir tıkanıklık olduğunda veya Yoğuşma Suyu Giderinde bir tıkanklık, yoğuşma hortumunun ağzının tıkanması gibi durumlarda Digifel Premix ekranında C1 30 arızası meydana gelir. C1 30 arızasını gördüğünüzde kombiye müdahale olarak , kombiyi kapatın. Baca bağlantılarını sökerek bacada tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin ve bacayı temizleyerek yerine takın.Yoğuşma hortumunun ağzında ve iç kısmında tıkanıklık olup olmadığına bakın. Tıkanıklık var ise giderin. Bu işlemlerden sonra kombi sık sık aynı arızayı verir ise Çağrı merkezimizi arıyarak yada iletişim formu doldurup uzman ekiplerimizden yardım talep edebilirsiniz.

Digifel premix C1 18 arızası

Kombilerin 0.5 bar basınca veya altına düştüğü durumda arızaya geçtiğini biliyoruz. Yani düşük basınç arızası verir ekranda. Ve piyasadaki çoğu kombi, düşük basınçta kendini bloke eder, çalışmaz. Digifel Premix ekranında C1 18 arızası verdiğinde su basıncının düşük olduğunu belirtir. Yapacağınız işlem, doldurma musluğunu açarak su basıncını 1.5 bar basınca gelene kadar kombiye su doldurmak olacaktır. Bu arıza sık sık meydana geliyor ise teknik servisi çağırmanız gerekir.

Ecofel aşırı ısınma arızası

Tesisattaki suyun 102-103 derecelere ulaştığı zaman bu arıza meydana gelir ve musluk resminin üstündeki yeşil lamba ile kırmızı uyarı lambası aynı anda SÜREKLİ yanar. Çözümünde yapacağınız işlemler ;
*Öncelikle kombinin RESET düğmesine basarak kombiyi yeniden başlatın.
*Reset ten sonra düzelmez ise kombiyi kapatın ve tesisat dönüş filtresini temizleyin.
*Bu işlemlerden sonra kombi tekrar aynı arızayı verir ise su sirkülasyonunu yapan parçada ve tesisatta problem olabilir, teknik servisi çağırın.


- UYARI -

Lütfen Kombinize kendiniz müdahale etmeyiniz tesisatçı elektirikçi gibi branşı olmayan şahıslara kombinizi elletmeyiniz. Aksi takdirde kombi hata veya dalgınlıkla yapılacak yanlış işlemde can ve mal kaybına yol açabilecek sorunlar ortaya çıkarır. En sağlıklı çözüm için Çağrı merkezimizden Teknik Servis 0 (212) 274 36 68 randevu alınız.